top of page

DIGIAGRIMARK PROJESİNDE İLK BULUŞMATarımsal Girişimciler için Güvenli Dijital Pazarlama (Safe Digital Marketing for Agripreneurs – DIGIAGRIMARK, 2020-1-TR01-KA204-094469), Erasmus+ Ana Eylem 2- Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar) projesinin ulusötesi toplantısı 02-03 Kasım 2021 tarihleri arasında Yunanistan’ın Larissa şehrinde gerçekleştirildi.


Aydın Valiliğinin koordine ettiği; Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmet içi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (TAYEM), Sosyal Etki ve Yenilikçi Eğitim Derneği (SOYED), Institute of Entrepreneurship Development (IED - Yunanistan), Baldaque & Alves da Silva, Lda (NEWTIE - Portekiz), Inercia Digital SL (İspanya), European Grants International Academy SRL’nin (EGInA - İtalya) ortağı olduğu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen projenin toplantısı Institute of Entrepreneurship Development kuruluşunun ev sahipliğinde gerçekleşti.


Çiftçilerin dijital pazarlama ve dijital güvenlik becerilerini geliştirerek tarım sektörünün ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliğini arttırmayı ve tarımda dijitalleşmeye katkıda bulunmayı amaçlayan projenin toplantısı proje ortaklarının sunumları ve ardından proje bilgileri, faaliyetleri, zaman çizelgesini ve fikri çıktıları kapsayan projenin sunumu ile başladı. Proje ortaklarının önceki aylarda tamamladığı “Mevcut Durum Analizleri” sunumlarından sonra uygulanan surveylere dayalı ihtiyaç analizleri hakkında değerlendirmeler yapıldı. Dijital güvenlik ve dijital pazarlama eğitimlerinin müfredatları, eğitim stratejileri, konu başlıkları konularında workshop gerçekleştirildi.


Proje toplantısının ikinci gününde ise müfredat üzerindeki çalışmaya devam edildi ve eğiticilerin eğitimi, e-öğrenme platformu, eğitim modülleri ve öğrenme materyalleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Projenin uygulamasında dikkat edilmesi gereken kurallar, izleme ve değerlendirme planları, yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler, projenin web sitesi ve bugüne kadar yapılan yaygınlaştırma faaliyetleri gözden geçirildi.

Proje ortağı dokuz kurum/kuruluştan toplam 17 kişinin katıldığı toplantı, bir sonraki çevrimiçi toplantı, ulusötesi toplantı ve LTT-eğitim faaliyetinin tarihlerinin belirlenmesi, görev paylaşımları, genel değerlendirme ve sertifikaların dağıtılmasıyla sona erdi.41 görüntüleme0 yorum

BİZE ULAŞIN

Gökkuşağı Küpler

0 256 212 24 16 / 176

Gökkuşağı Küpler
  • White Facebook Icon

Facebook

Gökkuşağı Küpler
  • Beyaz Heyecan Simge

Twitter

Gökkuşağı Küpler
  • Instagram - Beyaz Çember

Instagram

bottom of page