top of page

PROSES Projesi İtalya HareketliliğiKoordinatörlüğü Aydın Valiliği tarafından yapılan Sürdürülebilir Tarım ve Kalkınma için Sosyal Ekonominin geliştirilmesi projesi kapsamında 16-17 Kasım 2021 tarihleri arasında İtalya'nın Campobasso şehrinde yapılan çalıştaya katıldı.

Çalıştaya, Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulisi Arat, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen, Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı Bahri Erdel, Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ülgen, Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, AYTER A. Ş. Başkanı Ali Metin Akar, Tabit Akıllı Tarım Uygulamaları Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt ve Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü ve Proje Koordinatörü Reyhan Gülpınar ve Emre Özceylan katıldı.

Portekiz, İspanya ve İtalya'nın katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda; tarımda eğitim deneyimleri, sosyal ve sürdürülebilir tarım uygulamaları, kültürlerarası tarım, sosyal tarım, arıcılık, çoklu fonksiyonlu tarım, gezen tavuk üretimi, trüf mantarları, tarım atıklarının sanatsal dönüşümü gibi konularda sunumlar gerçekleştirildi ve karşılıklı bilgi aktarımları yapıldı. Ayrıca, Molise Üniversitesi Ziraat, Çevre ve Besin Bilim Fakültesi'nde de incelemelerde bulunuldu.


Avrupa Komisyonu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için Yürütme Ajansı (EASME), Sosyal Ekonomi Misyonları teklif çağrısı kapsamında Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosunun hazırlayıp sunduğu ve desteklenmeye hak kazanan 22 proje arasında yer alan PROSES projesi ile, sürdürülebilir tarım ve kırsal kalkınma alanındaki sosyal ekonomi paydaşları arasında iyi uygulamaların değişimini sağlamak ve ağ oluşturmak, sosyal ekonomi paydaşları için yeni öğrenme ve işbirliği fırsatları oluşturmak ve sosyal ekonomi ve sosyal girişimcilik konularında için kamu otoritelerinin farkındalığını artırmayı hedefleniyor.48 görüntüleme0 yorum

BİZE ULAŞIN

Gökkuşağı Küpler

0 256 212 24 16 / 176

Gökkuşağı Küpler
  • White Facebook Icon

Facebook

Gökkuşağı Küpler
  • Beyaz Heyecan Simge

Twitter

Gökkuşağı Küpler
  • Instagram - Beyaz Çember

Instagram

bottom of page