top of page

INNOSOCIA

‘Sosyal Girişimciliği Geliştirmek İçin Yenilikçi Yaklaşım’ (INNO-SOCIA)

Valiliğimizin ilk aşamasından bu yana yer aldığı, Aydın Genç İş İnsanları Derneği’nin AB ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğunun Desteklenmesi Hibe Programı- VI (CSD-VI) kapsamında hak kazanan ‘Sosyal Girişimciliği Geliştirmek İçin Yenilikçi Yaklaşım’ (Innovative Approach for Developing Social Entrepreneurship) projesi Nisan (2021) ayında yürütülmeye başlandı.


Aydin Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD), Hollanda’dan International Labour Association (ILA),İsveç’ten Integration for All ( IFALL) ve SOYED projenin ortak kuruluşları; T.C. Aydın Valiliği ve TABİT A.Ş. ise iştirakçileridir.

Projenin özel hedefi olan Aydın, Hollanda ve İsveç’te ortak sivil toplum kuruluşları ile yerel ve ulusal düzeyde sürdürülebilir bir sosyal girişimcilik ekosistemi oluşturmak için, gençler arasında sosyal girişimcilik konusundaki bilgi, beceri ve farkındalık düzeyini artırmaya odaklanan bir sivil toplum diyaloğunun yaygınlaştırmasıdır. 15 ay sürecek olan proje aynı zamanda Türkiye’nin AB üyeliğinin önemi hakkında farkındalık yaratmayı hedefliyor.


Projenin hedef grupları sivil toplum kuruluşları, genç sosyal girişimciler, sosyal işletmeler, sosyal yatırımcılar, kamu otoriteleri ve özel sektör temsilcileridir.


https://innosocia.com/
facebook.com/innosocia
instagram.com/innosocia/

Power in Numbers

30

Programs

50

Locations

200

Volunteers

Project Gallery

BİZE ULAŞIN

Gökkuşağı Küpler

0 256 212 24 16 / 176

Gökkuşağı Küpler
  • White Facebook Icon

Facebook

Gökkuşağı Küpler
  • Beyaz Heyecan Simge

Twitter

Gökkuşağı Küpler
  • Instagram - Beyaz Çember

Instagram

bottom of page